• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Stopa cukrzycowa. Wiceminister zdrowia zapowiedział ważne zmiany

Autor: JKB • Źródło: Rynek Zdrowia30 listopada 2022 15:00

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski zapowiedział zmiany w obrębie leczenia stopy cukrzycowej. - Wiem, że oczekiwania są, żeby lepiej popracować nad leczeniem stopy cukrzycowej. Pewnie w najbliższym czasie wejdzie oczekiwana porada pielęgniarek.

Stopa cukrzycowa. Wiceminister zdrowia zapowiedział ważne zmiany
Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Fot. Flickr/Senat RP/Tomasz Paczos
  • 30 listopada odbył się Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy
  • W obradach Zespołu wziął udział także wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski
  • - Pielęgniarki bardzo mocno zajmują się pacjentami z trudno gojącymi się ranami i bardzo wiele z nich ma odpowiednie wykształcenie i kursy w tym zakresie - podkreślił wiceszef MZ

Stopa cukrzycowa. Będą zmiany w leczeniu

30 listopada pracował Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w Sejmie RP: Cukrzyca- edukacja chroni nasze jutro.

Na spotkaniu Zespołu pojawił się m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który w skrócie opisał dotychczasowe działania związane z leczeniem cukrzycy w Polsce. Zaznaczył przy tym, że współpraca w tym zakresie od lat służy pacjentom.

- Właśnie w tej dziedzinie, cukrzycy, ta współpraca jest bardzo dobra, bo jest bardzo dużo stowarzyszeń, które są blisko pacjentów i pomagają pacjentom – wyręczają niektóre organy państwa w kształceniu i informowaniu o zmianach - powiedział wiceminister Miłkowski.

Wiceszef MZ przy okazji wskazał obszar, w którym już wkrótce zostanie wprowadzona zmiana, czyli porada pielęgniarska.

- Wiem, że oczekiwania są, żeby lepiej popracować nad leczeniem stopy cukrzycowej, ale pewnie w najbliższym czasie wejdzie oczekiwana porada pielęgniarek. Pielęgniarki bardzo mocno  zajmują się pacjentami z trudno gojącymi się ranami i bardzo wiele pielęgniarek ma odpowiednie wykształcenie i kursy. Widzimy, że ta opieka musi blisko pacjenta, musi być w powiecie, bo funckjonują ośrodki szpitalne, które są świetne: Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach czy inne ośrodki, ale jednak dostęp geograficzny jest po prostu zbyt słaby i myślę, że jest to istotny element - podkreślił wiceminister Miłkowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum