• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lekarze Federacji PZ edukują pacjentów na temat cukrzycy

Autor: Federacja PZ/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2016 16:59

Z uwagi na fakt, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) poświęcony został problemowi cukrzycy Federacja Porozumienia Zielonogórskiego przypomina, że już od 2010 r. organizuje dla swoich pacjentów unikalny cykl edukacyjny pod nazwą „Szkoła Cukrzycy”.

Uczestnicy „Szkoły Cukrzycy” zdobywają m.in. wiedzę na temat choroby i sposobów jej leczenia, zasad profilaktyki. Fot. Shutterstock

Jak podaje Federacja, w szkoleniu tym dotychczas wzięło udział blisko 8 tysięcy słuchaczy - osób chorych na cukrzycę i ich rodzin.

Założenia programu realizowanego przez lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego oraz materiały edukacyjne przygotowane zostały pod nadzorem Rady Naukowej, w skład której weszli cenieni specjaliści z dziedziny diabetologii i medycyny rodzinnej, którym przewodniczy prof. dr hab. med. Bogna Wierusz-Wysocka.

Uczestnicy „Szkoły Cukrzycy” zdobywają podczas zajęć wiedzę na temat samej choroby, powikłań, jakie są z nią związane, sposobów jej leczenia, zasad profilaktyki. Dr Andrzej Paciorkowski podkreśla, że jest to wiedza najbardziej aktualna, a lekarze w czasie wykładów obalają szereg mitów związanych z chorobą.

Więcej: www.federacjapz.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum