×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lek na cukrzycę wciąż trudno dostępny. W tym tygodniu nowa dostawa do hurtowni

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia08 lutego 2023 20:40

Nowe dostawy ważnego leku na cukrzycę typu 2 planowane są jeszcze w tym i przyszłym tygodniu. Chodzi o preparat Trulicity

Lek na cukrzycę wciąż trudno dostępny. W tym tygodniu nowa dostawa do hurtowni
Lek na cukrzycę wciąż trudno dostępny. W tym tygodniu nowa dostawa do hurtowni Fot. AdobeStock

 

Lek na cukrzycę wciąż trudno dostępny. W tym tygodniu nowa dostaw do hurtowni

Jeszcze w tym i w przyszłym tygodniu planowane są nowe dostawy ważnego leku na cukrzycę typu 2 - Trulicity. W ostatnich tygodniach lek był prawie nie do kupienia w aptekach. 

- Dzisiaj otrzymaliśmy informację od producenta, iż spadek dostępności leku Trulicity wynika z dużego popytu oraz z faktu, iż w drugiej połowie stycznia dostawy były nieco mniejsze w porównaniu z tymi realizowanymi na początku roku - poinformował 7 lutego portal Gdziepolek.pl.

- Kolejne, większe dostawy mają być realizowane w tym i w przyszłym tygodniu, następne - tak jak do tej pory - czyli w odstępach cotygodniowych. Lek ma być w najbliższych dniach dobrze dostępny w hurtowniach PGF, Farmacol i Nauca. W najbliższych dniach spodziewamy się poprawy dostępności leku w aptekach - dodano w komunikacie. 

Trulicity to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań (substancją czynną preparatu jest dulaglutyd), stosowany w cukrzycy typu 2 jako uzupełnienie diety i aktywności fizycznej, w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi w celu obniżenia stężenia glukozy.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum