• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Krakowski "Marsz 10 tysięcy kroków"

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 11 września 2013 08:17

W najbliższą sobotę (14 września) o godzinie 14.00 na Placu Szczepańskim w Krakowie odbędzie się kolejny "Marsz 10 tysięcy kroków".

Krakowski "Marsz 10 tysięcy kroków"

Jak podają organizatorzy, udział w marszu będzie wyrazem wsparcia dla 3 milionów Polaków zmagających się z cukrzycą na co dzień oraz idealną okazją do wykonania aktywności fizycznej.

Patron honorowy przedsięwzięcia Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą informuje, że Marsz rozpocznie się o godzinie 14.00 na Placu Szczepańskim a następnie będzie przebiegał ulicami wokół Rynku i po przejściu przez Rynek dobiegnie końca na Pl. Szczepańskim. Przewidywane zakończenie Marszu to godzina 15.00

Inicjatorem kampanii edukacyjnej "O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy", mającej zachęcić osoby zagrożone tą chorobą do aktywności fizycznej jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne jest. Akcja ruszyła 15 czerwca w Łodzi.

Najważniejszym elementem kampanii są "Marsze 10 tysięcy kroków". Tyle kroków, to - według organizatorów - optymalna, codzienna dawka ruchu dla każdego niezależnie, czy zmaga się on z cukrzycą, czy jest osobą zdrową.

W ramach kampanii "O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy" planowane są marsze w kilku największych miastach Polski. Zwieńczeniem akcji będzie marsz w Warszawie, który zaplanowano na 14 listopada w Światowym Dniu Cukrzycy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum