• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Już działa pierwsza w Polsce aplikacja głosowa dla diabetyków

Autor: Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2019 07:39

Diabetycy doczekali się dedykowanego asystenta Google. Jest to pierwsza w Polsce aplikacja zdrowotna sterowana głosem, skierowana właśnie do cukrzyków. Od dziś mogą zapytać cukrzyca.pl o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny, wymienniki węglowodanowe  oraz białkowo-tłuszczowe bez użycia klawiatury. Portal umożliwił im również kontakt przez bota w Messengerze.

Już działa pierwsza w Polsce aplikacja głosowa dla diabetyków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mimo, że Google powoli wprowadza polskiego asystenta na głośniki oraz inne urządzenia smart poza smartfonami, aplikacji na asystencie Google w kategorii Zdrowie i Fitness na razie jest bardzo niewiele. Asystent Google od cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. Funkcjonuje z powodzeniem już od kwietnia i miesięcznie ponad 700 osób zasięga na nim porady.

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, a liczba osób z cukrzycą z roku na rok systematycznie rośnie. Wiąże się ona z wieloma restrykcjami.

- Zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w codziennym życiu z cukrzycą. Liczne ograniczenia żywieniowe, konieczność zdyscyplinowania się i samokontroli to jeden aspekt  - mówią specjaliści z portalu cukrzyca.pl. - Na początku jednak konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie indeksu glikemicznego produktów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych może być tym, co zniechęca najbardziej do zadbania o swoją zdrową dietę.

Eksperci portalu cukrzyca.pl pamiętają jednak o tym, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy. - Chcemy jak najbardziej ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Myślimy, że możliwość zapytania swojego telefonu o indeks, ładunek glikemiczny czy wymiennik węglowodanowy to po prostu duża oszczędność czasu. Bez względu na to, czy pytamy głosowego Asystenta Google czy bota na facebookowym Messengerze. Odpowiedź dostaniemy tak samo szybko - mówią.

Użytkownicy od teraz mają możliwość wyboru: czy chcą porozmawiać z Asystentem głosowo
czy wolą napisać do bota na Facebooku.

Pytając Asystenta “Co potrafisz?” , dowiemy się, że poda on nam indeks oraz ładunek glikemiczny składników, podpowie wartość wymiennika węglowodanowego oraz białkowo-tłuszczowego.

Już niedługo z Asystentem będzie można porozmawiać za pomocą urządzeń Google Home. To rozwiązanie już teraz jest testowane w Polsce przez Google.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum