• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Jarocin: szpital uruchomił punkt konsultacyjny dla pacjentów z cukrzycą

Autor: Ewa Bąkowska-PAP/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 14:27

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą korzystać od początku sierpnia z bezpłatnych konsultacji u diabetologa. Skierowanie nie jest potrzebne - mówi Leszek Mazurek, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie, w którym powstał punkt konsultacyjny.

Jarocin: szpital uruchomił punkt konsultacyjny dla pacjentów z cukrzycą
Szpital w Jarocinie zamierza w 2019 r. przekształcić punkt konsultacyjny w poradnię diabetologiczną Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Mazurek podkreślił w rozmowie z PAP, że uruchomienie punktu było możliwe dzięki 120 tys. zł wsparcia od władz powiatu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenia lekarza i pielęgniarek.  Wystarczą na rok.

Punkt konsultacyjny będzie czynny dwa razy w tygodniu - w środy i czwartki w godzinach od 8.00 do 15.00.

Leszek Mazurek zaznaczył, że na razie nie ma danych, ile osób w powiecie jarocińskim choruje na cukrzycę, ale zainteresowanie pacjentów poradami diabetologa jest bardzo duże.

- Od dawna docierały do nas sygnały, że punkt konsultacyjny jest potrzebny - wyjaśnił prezes szpitala. Dodał, że przybliżone dane szpital będzie miał po roku funkcjonowania punktu.

Szpital w Jarocinie zamierza w 2019 r. przekształcić punkt konsultacyjny w poradnię diabetologiczną, dlatego - jak mówił prezes - stosowne dokumenty zostały już złożone w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum