• PARTNER SERWISUpartner serwisu

IX konferencja PFED "Złapać wiatr w żagle - siła ludzkiego działania w diabetologii"

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 12:17

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii zaprasza do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej organizowanej już po raz dziewiąty przez Polską Federację Edukacji w Diabetologii - tym razem w Gdańsku.

IX konferencja PFED "Złapać wiatr w żagle - siła ludzkiego działania w diabetologii"

"Po raz trzeci organizujemy ją wspólnie z Polskim Towarzystwem Diabetologicznym, ale tym razem idziemy jeszcze o krok dalej. Będzie to jedno wydarzenie diabetologiczne - zintegrowana konferencja środowisk pielęgniarek i lekarzy, czyli zespołów terapeutycznych. Pierwsza wspólna konferencja naukowych towarzystw diabetologicznych - pielęgniarskiego i lekarskiego pod jednym dachem" - pisze  Alicja Szewczyk przewodnicząca zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.

Jak dodaje, tytuł dziewiątej konferencji PFED brzmi  „Złapać wiatr w żagle - siła ludzkiego działania w diabetologii". "Nierzadko zdarza się, że osoba z cukrzycą nie akceptuje leczenia, a w konsekwencji odstawia farmakoterapię. Przyczyniają się do tego przede wszystkim następujące czynniki: zła tolerancja leczenia, brak wpływu na terapię oraz powikłania związane z wahaniami glikemii. W przypadku cukrzycy pacjent powinien aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia. Dobrym sposobem zachęcenia go do zaangażowania się w leczenie jest edukowanie".

Podczas konferencji organizatorzy skupią się przede wszystkim na zagadnieniach pokazujących wielką siłę sprawczą ludzkich działań w diabetologii. Poruszą temat motywacji mających znaczenie w pracy zespołu terapeutycznego, badań naukowych w pielęgniarstwie diabetologicznym, nowoczesnych metod pracy. Gość ze Szwajcarii przedstawi, jak w tym kraju pielęgniarki pracują z pacjentami z zespołem stopy cukrzycowej.


Termin:

15 maja 2014 roku
 

Miejsce:

AmberExpo ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

Wybrane tematy:

  • Zespół stopy cukrzycowej - rozwiązania organizacyjne
  • Fundamentalna rola pielęgniarki w wielodyscyplinarnym zespole leczącym stopę cukrzycową
  • Edukacja diabetologiczna drogą do obniżenia kosztów leczenia cukrzycy
  • Telemedycyna i cukrzyca: czy technologia jest w stanie poprawić kontrolę glikemii?
  • Aktywność fizyczna u pacjentów z cukrzycą typu 2: korzyści i zagrożenia


Organizatorzy konferencji:

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Szczegóły: kliknij

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum