• PARTNER SERWISUpartner serwisu

INFARMA: refundacja analogu to przełom

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 02 września 2013 11:47

W projekcie nowej listy refundacyjnej, która zaczęła obowiązywać z początkiem września 2013 roku, pojawiła się 1 nowa substancja czynna oraz rozszerzenie wskazań dla 4 innych substancji. Ostatnie zmiany zwiększają dostęp do nowoczesnych terapii, szczególnie dla pacjentów chorych na cukrzycę - zauważają przedstawiciele ZP INFARMA.

INFARMA: refundacja analogu to przełom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- INFARMA jako reprezentant innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego docenia ostatnie decyzje Ministerstwa Zdrowia, szczególnie w zakresie wprowadzenia na listę refundacyjną insuliny glargine w cukrzycy typu II, o którą producent, a także środowisko diabetologiczne i pacjenci zabiegali od 10 lat - stwierdza stowarzyszenie w komunikacie przekazanym mediom.

Według ocen INFARMT wprowadzenie na listy refundacyjne wspomnianej insuliny, to niewątpliwy przełom w dostępie do leczenia. Polska była jednym z ostatnich krajów Europy, w których ta substancja refundowana była wyłącznie w bardzo wąskim zakresie i to tylko od około roku, w rzadziej występującej cukrzycy typu I.

- Pozostałe istotne zmiany na liście polegają na zmianie sposobu finansowania leku, który do tej pory dostępny był w chemioterapii niestandardowej oraz rozszerzaniu wskazań leków w ramach programu lekowego leczenia stwardnienia rozsianego. Kurs obrany przez Ministerstwo Zdrowia to dobry kierunek - ocenia Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm  Farmaceutycznych INFARMA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum