• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Dwa ważne leki na cukrzycę wracają do aptek

Autor: KK • Źródło: Gdziepolek.pl21 stycznia 2023 20:00

Dobra wiadomość dla pacjentów. Dwa ważne leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz otyłości wracają do aptek.

Dwa ważne leki na cukrzycę wracają do aptek
Dwa ważne leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz otyłości wracają do aptek. Fot. AdobeStock

 

Dwa ważne leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz otyłości wracają do aptek

Dobra wiadomość dla pacjentów. Dwa ważne leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz otyłości wracają do aptek. To preparaty Trulicity oraz Saxenda. 

- Od producenta otrzymaliśmy informację, iż duże dostawy leku Trulicity w dawkach 3 mg/0,5 ml oraz 4,5 mg/0,5 ml trafiły w ostatnich dniach do hurtowni w Polsce. W najbliższych dniach można zatem spodziewać się poprawy dostępności leku w aptekach - poinformował w połowie stycznia Gdziepolek.pl.

Z kolei nowa partia leku Saxenda - jak informuje portal - jest w trakcie sprzedaży do hurtowni. - W przyszłym tygodniu lek ma być już dostępny w aptekach - to wiadomość z 13 stycznia. 

Portal przypomina, że Trulicity to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań (substancją czynną preparatu jest dulaglutyd), stosowany w cukrzycy typu 2 jako uzupełnienie diety i aktywności fizycznej, w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi w celu obniżenia stężenia glukozy.

Z kolei Saxenda to lek w formie roztworu do wstrzykiwań zawierający liraglutyd 3,0 mg. Preparat stosuje się w celu kontroli masy ciała u młodzieży pow. 12 roku życia oraz u dorosłych wraz z niskokaloryczną dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Lek przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych z wartością BMI powyżej 30 lub powyżej 27, gdy nadwadze towarzyszy, np. cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. U młodzieży pow. 12 roku życia preparat można stosować u pacjentów z BMI powyżej 30 lub masą ciała pow. 60 kg. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum