• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Diabetycy chcą rozmawiać o swoich problemach z parlamentarzystami

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2013 14:04

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zwróciło się Parlamentarnego Zespołu ds. Diabetyków o zorganizowanie posiedzenia Zespołu.

Diabetycy chcą rozmawiać o swoich problemach z parlamentarzystami

Zdaniem Towarzystwa takie spotkanie powinno być poświęcone zagadnieniom leczenia, diagnostyki i funkcjonowania pacjentów chorych na cukrzycę w polskim systemie opieki zdrowotnej.

"Z przyjemnością odnotowaliśmy fakt powstania Parlamentarnego Zespołu ds. Diabetyków kilka miesięcy temu. Mamy nadzieję, że działalność Zespołu zainicjuje dyskusję na temat konieczności wprowadzenia korzystnych zmian dla zdrowia i życia stale rosnącej liczby pacjentów zmagających się z cukrzycą" - napisał w liście do parlamentarzystów Mariusz Masiarek przewodniczący Towarzystwa.

Towarzystwo uważa, że wprowadzenie ustawy refundacyjnej, oszczędności Narodowego Funduszu Zdrowia na diabetykach oraz brak spójnego narodowego programu leczenia i profilaktyki cukrzycy to tylko niektóre kwestie jakie mogą znaleźć się w programie posiedzenia z udziałem przedstawicieli organizacji pacjentów i środowiska medycznego.

Według przewodniczącego Mariusza Masiarka posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Diabetyków jest odpowiednim forum do tego, by porozmawiać o aktualnej sytuacji polskich diabetyków oraz o zmianach w systemie ochrony zdrowia i refundacji leków, jakie powinny zostać wprowadzone, aby zapewnić pacjentom dostęp do odpowiedniej dla nich terapii.

Wystąpienie o zwołanie posiedzenia jest elementem realizacji Uchwały Walnego Zebrania Członków Towarzystwa o konieczności kolejnych działań na rzecz poprawy opieki nad diabetykami w Polsce poprzez współpracę z parlamentem oraz administracją publiczną.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum