×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bydgoszcz: Centrum Diabetologii zostanie spółką pracowniczą

Autor: KL,Express Bydgoski/Rynek Zdrowia28 stycznia 2014 09:49Aktualizacja: 28 stycznia 2014 10:10

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego zdecydował w poniedziałek (27 stycznia), że Bydgoskie Centrum Diabetologii i Endokrynologii zostanie przekształcone w spółkę pracowniczą.

Bydgoszcz: Centrum Diabetologii zostanie spółką pracowniczą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z wnioskiem o likwidację przychodni i przekształcenia jej w spółkę wystąpiła do samorządu województwa dyrekcja tej jednostki. Na grudniowej sesji sejmik podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia procedury przekształcenia centrum w spółkę, a już po konsultacjach społecznych na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę dającą zielone światło zmianom w tej placówce.

Do tej pory w podobny sposób przekształcone zostały m.in : Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji w Bydgoszczy, bydgoski Dom Sue Ryder, Obwód Lecznictwa SPZOZ w Bydgoszczy (obecnie Centrum Medyczne Nad Brdą), Przychodnia Specjalistyczna OLK-MED w Toruniu oraz Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska w Bydgoszczy.

Jak wyjaśniał nam wcześniej Piotr Kryn, dyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przejmowanie przez spółki pracownicze wojewódzkich ambulatoryjnych ZOZ-ów jest zgodne z koncepcją przyjętą przez sejmik województwa.

- Samorząd województwa zasadnie ograniczył chęć swojej aktywności do lecznictwa szpitalnego, oddając lecznictwo ambulatoryjne podmiotom prywatnym, utworzonym przez pracowników. Pozwala to usprawnić zarządzanie przez "odjęcie" szeregu procedur mających charakter administracyjny - wyjaśniał Kryn. 

Jak zaznaczył, po ponad pięciu latach od zainicjowania przez samorząd procesu przekształceń, można stwierdzić, że wskazany kierunek przekształceń własnościowych przyniósł oczekiwany skutek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum