• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Będą szkolić strażników miejskich w zakresie postępowania z diabetykiem

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2015 14:42

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą rozpoczęło Ogólnopolski Program Szkoleń Straży Miejskich w zakresie postępowania z osobą chorą na cukrzycę.

Jako pierwsi zostaną przeszkoleni strażnicy miejscy z Zabrza. To właśnie w Zabrzu po interwencji strażników, mimo, że zatrzymany mężczyzna miał widoczną opaskę z informacją o tym, ze choruje na cukrzycę, odwieziono diabetyka w stanie hipoglikemii na izbę wytrzeźwień.

Jak informuje nas Mariusz Masiarek, przewodniczący Towarzystwa, na liście do przeszkolenia przewidziani są też funkcjonariusze Straży Miejskich z Krakowa, Wrocławia, Opola, Gliwic, Świętochłowic, Raciborza, Oświęcimia, Gogolina, Bielska Białej, Legnicy, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Piekar Śląskich i Głubczyc. - Program cieszy się sporym zainteresowaniem. Spodziewamy się, że dołączą kolejne Komendy Straży Miejskich.

Jak podaje przewodniczący, zdarzenie z Zabrza tylko wzmocniło wydźwięk prowadzonej już od kilku lat akcji społecznej "Cukrzyca - nie bądź obojętny, możesz pomóc!". - Jak pokazuje wiele przykładów, takie szkolenia są konieczne, aby takie sytuacje jak ta w Zabrzu już się nie powtarzały.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum