• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Zielona Góra: pododdział Nabytych Niedoborów Immunologicznych HIV i AIDS już otwarty

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2016 18:10

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, był idealnym momentem na oddanie do użytku zmodernizowanego pododdziału Nabytych Niedoborów Immunologicznych HIV i AIDS w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze.

Zielona Góra: pododdział Nabytych Niedoborów Immunologicznych HIV i AIDS już otwarty
Łącznie modernizacja oddziału zakaźnego w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze kosztowała ponad 6 mln zł. Fot. Archiwum

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, to już ostatni etap remontu oddziału zakaźnego, który teraz spełnia wszystkie europejskie standardy. Łącznie modernizacja oddziału kosztowała ponad 6 mln zł. Jest to jedyny oddział zakaźny w Lubuskiem. Samorząd województwa zainwestował w niego 4,2 mln zł.

- Od 2009 roku wspieramy bardzo mocno oddział zakaźny. Jest to jedyny oddział zakaźny w Lubuskiem, ale jest to wystarczające. Liczba łóżek, która tutaj jest tutaj zakontraktowana - 34 zaspokaja potrzeby. Taki oddział musi być i musi spełniać warunki. Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy cały oddział zrobiony pod klucz. Chcemy żeby wszystkie oddziały w województwie tak wyglądały - mówiła otwierając pododdział marszałek Elżbieta Anna Polak.

Całkowita wartość remontu to 6 mln zł. Poza 4 mln zł pochodzącymi z samorządu województwa, blisko 2 mln pochodzą ze środków własnych szpitala. 200 tys. zł dołożył PFRON. Dzięki temu oddział nie ma barier dla niepełnosprawnych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum