• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Zgorzelec: inspekcja sanitarna cofa kwarantannę dla 900 osób

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2020 11:37

W Zgorzelcu inspekcja sanitarna nałożyła kwarantannę na 901 osób, po tym jak u ucznia jednej ze zgorzeleckich szkół, podejrzewano zachorowanie na koronawirusa. W czwartek (12 marca) wieczorem przyszły wyniki jego testów. Uczeń nie jest zarażony wirusem COVID -19 - poinformował burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Nie będzie kwarantanny dla 901 osób. Fot. Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn/FB (zdjęcie ilustracyjne)

Dziecko do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu trafiło w środę. Natychmiast zdecydowano o kwarantannie dla pozostałych uczniów, nauczycieli i personelu medycznego, który miał kontakt z dzieckiem na zgorzeleckim SOR-ze.

Jak wyjaśnia Dorota Szczepańska, rzecznik prasowa zgorzeleckiego sanepidu, w rozmowie z Telewizją Regionalną TVT, w szkole podstawowej nr 5, do której uczęszczał podejrzany o zakażenie uczeń, niezwłocznie wdrożono standardowe procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się tego wirusa.  

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od czasu pojawienia się na terenie kraju koronawirusa, za złamanie warunków 14-dniowej kwarantanny i narażenie życia i zdrowia innych osób grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet roczne pozbawienie wolności.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum