• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Wiceminister Kraska zdradził dane na temat koronawirusa. Ile zakażeń i zgonów?

Autor: oprac. MP • Źródło: Polskie Radio/Rynek Zdrowia05 kwietnia 2022 08:29

Koronawirus w Polsce. - W ciągu ostatniej doby stwierdziliśmy 1891 przypadków zakażeń. 50 osób zmarło z powodu COVID-19 - powiedział na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister Kraska zdradził dane na temat koronawirusa. Ile zakażeń i zgonów?
Fot. Shutterstock
  • We wtorek - 5 kwietnia - na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził najnowsze dane na temat koronawirusa
  • - Koronawirus ciągle z nami jest. W ciągu ostatniej doby stwierdziliśmy 1891 przypadków - poinformował Kraska
  • Z powodu COVID-19 zmarło 50 osób
  • Ostatniej doby wykonano ponad 24 tys. testów

Ile zakażeń i zgonów? Koronawirus 5 kwietnia

- Myślę, że zainteresowanie covidem i tymi codziennymi liczbami zdecydowanie spadło, ale w dalszym ciągu jednak powinniśmy myśleć o koronawirusie, bo on niestety nie zginął, mimo że w tej chwili nasza uwaga jest skierowana głównie za naszą wschodnią granicę - powiedział goszczący w "Sygnałach Dnia" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Koronawirus ciągle z nami jest. W ciągu ostatniej doby stwierdziliśmy 1891 przypadków. To jest spadek o ponad 71 proc., czyli od kilkunastu dni widzimy utrzymujący się trend spadkowy. Obserwowaliśmy w ciągu ostatnich tygodni duży napływ uchodźców, co mogło nas niepokoić, ponieważ wiedzieliśmy, że wyszczepienie na Ukrainie sięgało około 35 proc. Dlatego te spadki cieszą - przyznał wiceminister.

Dodał, że minionej doby z powodu COVID-19 zmarło 50 osób.

- Te codzienne liczby osób, które przegrywają walkę są coraz mniejsze i to jest wiadomość, która najbardziej mnie cieszy - przyznał Kraska.

- W ciągu ostatniej doby wykonaliśmy ponad 24 tys. testów - dodał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum