×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

W USA rośnie liczba przypadków Covid-19 wśród dzieci. Jest najwyższa od początku pandemii

Autor: oprac. KG • Źródło: PAP09 września 2021 06:20

Liczba przypadków Covid-19 wśród dzieci po raz pierwszy od początku pandemii przekroczyła 250 tys. w ciągu tygodnia - podała 8 września Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP).

W USA rośnie liczba przypadków Covid-19 wśród dzieci. Jest najwyższa od początku pandemii
- Poza otaczaniem dzieci zaszczepionymi osobami, musimy zapewnić, by wszyscy w systemie edukacji nosili maski - wskazuje dr Anthony Fauci. Fot. Shutterstock
  • Według raportu AAP, w ubiegłym tygodniu stwierdzono 252 tys. nowych zakażeń koronawirusem wśród dzieci w USA
  • To najwięcej od początku pandemii w tym kraju
  • Liczba dziecięcych przypadków stanowi już ponad 1/4 wszystkich zakażeń, co również jest rekordem
  • Dotychczasowa średnia wynosiła 15 proc., podczas gdy w minionym tygodniu było to 26,8 proc.
  • Według "Washington Post" rekordowa jest też liczba dzieci hospitalizowanych - prawie 2,4 tysiąca

Po spadku liczby przypadków wczesnym latem, zakażenia zaczęły szybko przyspieszać w sierpniu, wraz ze wznowieniem nauki w wielu stanach. Obecny szczyt przypada na czas rozpoczęcia roku szkolnego w części północnych stanów, w tym w Nowym Jorku.

Część szkół, które ruszyły w sierpniu już przerwało stacjonarną edukację

Tymczasem tam, gdzie naukę wznowiono jeszcze w sierpniu, wiele szkół zostało zmuszonych do przerwania edukacji w normalnym trybie.

- Od poniedziałku jesteśmy zamknięci, mamy teraz przez dwa tygodnie tylko wirtualne lekcje. Covid rozprzestrzenia się tu jak pożar - mówi Michael Apke, nauczycielka szkoły podstawowej w Athens w stanie Ohio, jednej z dotkniętych szkół.

W szkołach w Teksasie - jednym z najbardziej dotkniętych stanów - od początku roku szkolnego zakażeniom uległo ponad 52 tys. uczniów.

Jak podaje tygodnik "Time", jeszcze w sierpniu 80 okręgów szkolnych w całym kraju powróciło do nauczania zdalnego w związku z falą zakażeń wśród dzieci.

Liczba hospitalizowanych dzieci najwyższa od początku pandemii

Z zestawienia danych "Washington Post" wynika, że choć ciężkie przypadki Covid-19 wśród dzieci wciąż zdarzają się rzadko, to liczba dzieci hospitalizowanych również jest najwyższa od początku pandemii i wynosi niemal 2,4 tys.

Z informacji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wynika, że 50 proc. dzieci w wieku 12-15 lat i 58 proc. 16-17 latków otrzymało dotąd co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Biorąc pod uwagę tylko dorosłych, odsetek ten wynosi 75 proc.

Według głównego doradcy medycznego prezydenta dr. Anthony'ego Fauciego, sytuacja może dodatkowo pogorszyć się wraz z otwieraniem się kolejnych szkół i nadejściem jesieni. Zaznaczył jednak, że taki scenariusz nie jest nieunikniony.

- Poza otaczaniem dzieci zaszczepionymi osobami, musimy zapewnić, by wszyscy w systemie edukacji nosili maski. To jest rozwiązanie - zaznaczył Fauci w wywiadzie dla CNN.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum