• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

W Szpitalu Południowym nie ma już miejsc covidowych

Autor: PAP • Źródło: PAP02 grudnia 2021 16:15

Szpital Południowy jest już prawie bez miejsc. Łącznie przygotowano tu 300 łóżek covidowych, tymczasem w lecznicy jest 292 chorych z COVID-19. Na 50 miejsc respiratorowych zajętych jest 45.

W Szpitalu Południowym nie ma już miejsc covidowych Fot. Shutterstock
  • Szpital Południowy jest już praktycznie bez miejsc - przekazał 2 grudnia warszawski ratusz
  • Łącznie przygotowano tu 300 łóżek covidowych, tymczasem w lecznicy jest 292 chorych z COVID-19. Na 50 miejsc respiratorowych zajętych jest 45
  • - Szpital Południowy w 100 proc. wykonał powierzone zadanie - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Czytaj: Pogarsza się sytuacja Szpitala Specjalistycznego. Nie ma lekarzy, pielęgniarek i pieniędzy

Od 1 grudnia UCK wstrzymuje wszystkie przyjęcia. Ważą się losy oddziału ratunkowego

W Szpitalu Południowym praktycznie nie ma już miejsc covidowych

W Szpitalu Południowym, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia jest uruchomionych 300 łóżek. W tej chwili przebywa w nim 292 chorych, w tym 45 pacjentów na łóżkach respiratorowych.

- Szpital Południowy w 100 proc. wykonał powierzone zadanie. Placówka przygotowała i uruchomiła 300 łóżek do leczenia chorych na COVID-19. Wolne łóżka zapełniają się błyskawicznie i zdarzały się już sytuacje, kiedy w szpitalu zajęte były wszystkie z 50 łóżek respiratorowych -  poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

- Dodam, że w walkę z pandemią po raz kolejny zaangażowane są również pozostałe miejskie szpitale: Praski, Bielański, Czerniakowski, Wolski, Solec, Grochowski. Te placówki razem ze Szpitalem Południowym zapewniają już ponad 700 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem- dodała.

Sprawdź: Od 1 grudnia zamiast porodówki oddział covidowy. Do porodu trzeba jechać 25 km

Konflikt na SOR. 1000 zł dodatku dla lekarzy, dla pielęgniarek i ratowników 150

W szpitalu zostały miejsca "rezerwowe"

W Szpitalu Południowym, w miarę możliwości, utrzymywane są również miejsca rezerwowe.

- To zwykle 6-8 wolnych łóżek, gdzie można przenieść pacjentów podczas zmiany pościeli i dezynfekcji łóżka. Rezerwa obejmuje również wolne 2 łóżka respiratorowe, gdzie trafiają pacjenci leczeni w szpitalu, których stan uległ nagłemu pogorszeniu - przekazał ratusz.

W szpitalu została zaprojektowana i wybudowana całkowicie nowa, dodatkowa instalacja tlenowa. Dzięki temu placówka może leczyć łącznie 300 pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy jednocześnie wymagają stałego podłączenia do tlenu.

Obecnie, poza Szpitalem Południowym, najwięcej osób zakażonych COVID-19 przebywa w Szpitalu Praskim (182 pacjentów), Bielańskim (95 pacjentów), Wolskim (53 pacjentów), Czerniakowskim (40 pacjentów), Grochowskim (31pacjentów) oraz w Solcu (13).

W blisko 70 miejskich punktach na terenie Warszawy można zaszczepić

Ratusz namawia też do szczepień. W blisko 70 miejskich punktach na terenie całej Warszawy można zaszczepić się przeciw koronawirusowi, w tym również dawką przypominającą. Nadal można zaszczepić się przed Pałacem Kultury i Nauki, a w soboty i niedzielę również na skwerze Hoovera. Co ważne w najbliższy weekend, 4 i 5 grudnia, ten punkt będzie czynny od godz. 10 do 18.

"To doskonała okazja, aby przy okazji podziwiania świątecznej iluminacji, zaszczepić się w czasie spaceru Traktem Królewskim" - zaznaczyła wiceprezydent Renata Kaznowska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum