• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

W Belgii także pojawił się koronawirus. Obywatel powrócił z Chin

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2020 11:25

Belgia potwierdziła pierwszy przypadek koronawirusa na terenie kraju. Wirusa wykryto u jednego z Belgów, którzy wrócili z Chin. Służby publiczne poinformowały o tym we wtorek (4 lutego).

W Europie przypadki koronawirusa stwierdzono jak dotąd we Francji, w Niemczech, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Fot. Archiwum

Obecność wirusa stwierdzono u jednego z dziewięciu Belgów, którzy wrócili niedawno z Chin. Byli poddani kwarantannie w szpitalu wojskowym w Brukseli i po przeprowadzaniu badań u jednej z osób stwierdzono koronawirusa.

Pacjent, którego tożsamość nie została ujawniona, jest w dobrym stanie.

Należał do grupy około 350 Europejczyków, w tym dziewięciu Belgów, którzy zostali dobrowolnie przetransportowani z prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

W Europie przypadki koronawirusa stwierdzono jak dotąd we Francji, w Niemczech, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W Chinach według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum