• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Ukraina: na 171 śmiertelnych ofiar grypy, wirus H1N1 zabił już 147

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2016 15:38

Do 171 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych grypy na Ukrainie. Aż 147 osób zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu wirusem H1N1- poinformowało w poniedziałek (1 lutego) ukraińskie ministerstwo zdrowia.

Ukraiński resort zdrowia podkreśla, że tylko jedna trzecia ofiar grypy zwróciła się na czas z prośbą o pomoc medyczną, a żadna z nich nie była zaszczepiona przeciwko grypie. Fot. Archiwum

Poprzednie dane, które opublikowano pod koniec zeszłego tygodnia, mówiły o 155 zmarłych. Według resortu zdrowia od końca września 2015 r. na Ukrainie zarejestrowano ponad 3,2 mln osób chorych na grypę i cierpiących na ostre infekcje wirusowe.

Ministerstwo zdrowia po raz kolejny zwróciło uwagę, że tylko jedna trzecia ofiar zwróciła się na czas z prośbą o pomoc medyczną, a żadna z nich nie była zaszczepiona przeciwko grypie.

W poniedziałek (1 lutego) kijowskie władze sanitarne poinformowały, że epidemia grypy, którą na terytorium Ukrainy ogłoszono 26 stycznia, dotarła już do stolicy. Próg epidemiologiczny został tu przekroczony o prawie 13 procent.

Kijowska stacja sanitarno-epidemiologiczna poleciła zamknięcie przedszkoli, wstrzymanie zajęć na uczelniach oraz odwołanie imprez masowych. Od 18 stycznia w związku z grypą w Kijowie zamknięte są szkoły. Kwarantanna trwa w nich od 18 stycznia i ma zakończyć się 8 lutego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum