• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

USA alarmuje: dla niektórych pacjentów apteczka jest pusta

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2016 20:44

Pierwszy przypadek w USA zakażenia bakterią, której nie da się zwalczyć żadnym antybiotykiem został opisany w raporcie wydanym w czwartek (26 maja) przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

W USA co roku co najmniej 2 mln ludzi zostaje zakażonych bakteriami, których nie da się pokonać za pomocą większości antybiotyków. Fot. Archiwum

Jak podała TVN24, o wystąpieniu superbakterii w USA poinformowała agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych - Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Rzadką odmianą bakterii E. coli, która jest odporna na antybiotyki, nawet na Colistin, który podawany jest pacjentom tylko w przypadkach, gdy wszystkie inne leki zawodzą zakaziła się 49-letnia mieszkanka stanu Pensylwania.

Mimo, iż jest to pierwszy przypadek wystąpienia tej bakterii w USA, w najbliższej przyszłości możemy się spodziewać o wiele więcej przypadków zakażeń superbakteriami. Dyrektor Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Tom Frieden, który często przestrzega lekarzy przed nadużywaniem antybiotyków, tym razem apelował do naukowców, by opracowali szybko nowe lekarstwa.

- Dla niektórych pacjentów apteczka jest pusta - powiedział.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum