• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Tajlandia: powstaną specjalne kliniki do wykrywania koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2020 18:06

Władze Tajlandii zapowiedziały w poniedziałek (10 lutego), że przy publicznych i prywatnych szpitalach w regionach popularnych wśród chińskich turystów powstaną kliniki monitorujące stan pacjentów, przede wszystkim z objawami grypy.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Cytowany przez dziennik "Bangkok Post" konsultant medyczny w tajlandzkim ministerstwie zdrowia dr Tawee Chotpitayasunondh poinformował, że kliniki powstaną w Bangkoku oraz prowincjach Chiang Mai, Chon Buri, Krabi i Phuket. Ich utworzenie ma ułatwić wczesne wykrywanie przypadków zakażeń nowym koronawirusem.

Lekarze podkreślają, że zakażenie wirusem grypy i nowym koronawirusem, wywołującym groźne dla życia zapalenie płuc, ma podobne symptomy takie jak kaszel, kichanie i gorączka. Tajlandzkie ministerstwo zdrowia szacuje, że grypą zaraża się codziennie 200 tys. mieszkańców kraju, lecz niewielu zgłasza się z tego powodu do szpitali.

Tajlandzkie służby medyczne wykryły do poniedziałku 32 przypadki zakażeń koronawirusem, co czyni z Tajlandii trzeci kraj, po Chinach i Singapurze, z największą ich liczbą. Dziesięć wyleczonych osób wypisano ze szpitali, dwie są w stanie krytycznym, zaś 689 pacjentów znajduje się na obserwacji.

Z Bangkoku Tomasz Augustyniak (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum