• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Szczecin: wizyta w poradni chorób zakaźnych za 2 lata. Pacjent pyta, kiedy ta bomba wybuchnie

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2019 10:00

Pacjentowi skierowanemu do poradni chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie system wyznaczył wizytę za 2 lata. Dotyczyła ona pilne przypadku. Rzeczniczka szpitala tłumaczy, że to błąd, ale terminy oczekiwania i tak są długie.

Szczecin: wizyta w poradni chorób zakaźnych za 2 lata. Pacjent pyta, kiedy ta bomba wybuchnie
Rzeczniczka szpitala tłumaczy, że termin 2 lata na wizytę pilną to błąd systemu, ale terminy oczekiwania i tak są długie. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Termin jaki mi się wyświetlił do poradni chorób zakaźnych to 11 stycznia 2021 i dotyczy pilnych przypadków. (...) Ile osób przez ten czas oczekiwania można zarazić? - pyta pacjent na łamach Głosu Szczecińskiego.

Jak wyjaśnia Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala przy ul. Arkońskiej, termin, który wyznaczył system pacjentowi był błędny - dla pilnego przypadku otrzymał on datę wizyty dla chorych skierowanych w stanie stabilnym.

Przyznaje jednak, że kolejki do poradni są długie i wyznaczane w przypadku pilnym za siedem miesięcy. Według Andruczyk wynika to przede wszystkim z braku lekarzy i z niewielkiej liczby poradni chorób zakaźnych w województwie.

Więcej: gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum