• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Świętokrzyskie: już cztery osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2020 20:19

Wzrasta liczba podejrzeń zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem. W regionie pod tym kątem hospitalizowane są już cztery osoby.

FOT. Shutterstock

Trzy przebywają w Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, a czwarta w powiatowym szpitalu w Starachowicach. Wszyscy niedawno wrócili z Włoch.

Rzeczniczka starachowickiego szpitala Małgorzata Kałuża powiedziała, że młoda kobieta z niepokojącymi objawami zgłosiła się do placówki w środę około godziny 11.00.

- Objawy mogły sugerować zakażenie koronawirusem. Kobieta jest hospitalizowana - powiedziała Kałuża.

Dodała, że w niedługim czasie do starachowickiego szpitala trafiła kolejna kobieta, mieszkanka Skarżyska, która również zgłosiła się objawami wskazującymi na zakażenie koronawiursuem.

- Niestety w naszym szpitalu dysponowaliśmy tylko jednym miejscem w izolatce, dlatego mieszkanka Skarżyska musiała zostać przetransportowana do Kielc. Jest hospitalizowana Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - dodała rzeczniczka.

Małgorzata Kałuża zaznaczyła, że ze względu na wzmożone środki ostrożności w związku z sytuacją epidemiologiczną od środy 26 lutego w szpitalu powiatowym w Starachowicach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin na oddziałach: chorób zakaźnych i położniczo-ginekologicznym z salą porodową. Ponadto na oddziale pediatrycznym wprowadzono ograniczenie odwiedzin do jednej osoby.

W świętokrzyskich szpitalach przebywają cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Wszyscy wrócili niedawno z Włoch. Pobrano od nich próbki do badań i wysłano je do analizy do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Wiktor Dziarmaga (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum