• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Rząd szykuje się na czwartą falę. Restrykcje? Premier: pracujemy nad tym obszarem

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia06 lipca 2021 15:01

Rząd szykuje się na czwartą falę pandemii w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki apeluje o szczepienia i przypomina, że restrykcje w innych krajach UE dla osób niezaszczepionych są większe

Mateusz Morawiecki/ PAP/Mateusz Marek

Rząd szykuje się na czwartą falę w Polsce

O przygotowaniach do czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce mówili we wtorek, 6 lipca, na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Premier przyznał, że restrykcje dla osób niezaszczepionych mogą zostać zaostrzone.

- Restrykcyjność dotycząca możliwości korzystania z infrastruktury publicznej, czy korzystania z gastronomii i hotelarstwa – ta restrykcyjność jest dużo wyższa w innych krajach i tam bezwzględnie wymagane jest okazanie zaświadczenia o szczepieniu. My na razie apelujemy, by się szczepić, bo być może cała Unia zdecyduje się wdrożyć jednolite rozwiązania i wówczas będziemy musieli do nich dołączyć. Nie chciałbym, żeby wtedy część rodaków była zaskoczona – powiedział Mateusz Morawiecki.  

Odpowiadał również na pytanie, czy obostrzenia w Polsce będą różnicowane dla osób zaszczepionych i tych bez szczepienia.

- Zbieramy teraz wiele różnych doświadczeń, którymi wymieniamy się z premierami innych państw Unii Europejskiej i nie tylko. Tworzymy też listę hipotetycznych zakazów, nakazów oraz rekomendacji. Ich wdrożenie będzie zależało m.in. od decyzji specjalistów, decyzji politycznych, ale i od poziomu zaszczepienia. Czekamy do połowy lipca w tym zakresie – dodawał szef rządu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum