• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Rząd chce, żeby inspektorzy sanitarni pracowali 24h na dobę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2020 14:15

Wojewodowie zostali zobowiązani, aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24 godziny na dobę - poinformował w piątek (28 lutego) wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że od początku tygodnia koordynowane są przygotowania wojewodów do walki z koronawirusem.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Sosnowcu Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w piątek odbyła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Po spotkaniu Szefernaker podkreślał, że praktycznie codziennie odbywają się spotkania i narady z wojewodami, także z udziałem premiera, ministra zdrowia i służb sanitarnych.

- Dziś na tej odprawie wojewodowie zaprezentowali premierowi, kierownictwu rządu stan przygotowań w każdym województwie. Było to bardzo szczegółowe, padało wiele pytań dotyczących problemów związanych z przygotowaniami, koordynacją tego - powiedział.

Poinformował też o czwartkowym spotkaniu wojewodów z dyrektorami szpitali i z dyrektorami oddziałów wojewódzkich Narodowego Oddziału Zdrowia. Ich celem było - jak podał - "skoordynowanie komunikacji i kwestii potrzeb szpitali". - W tej chwili cała ta koordynacja jest prowadzona w województwach przez wojewodów - mówił.

Wyjaśnił też, że zapotrzebowanie z poszczególnych ośrodków będzie kierowane do wojewodów i to oni będą wnioskować o uruchomienie rezerwy ogólnej na ten cel.

Jak zaznaczył, wojewodowie zostali zobowiązani, by inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24 godziny na dobę. Dodał, że jest to od czwartku wdrażane. Zapewnił, że wojewodowie są przygotowani do działań i zaktualizowali wojewódzkie plany zarządzania kryzysowego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum