• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Radom. Szpital tymczasowy w gotowości. Otwarcie w przyszłym tygodniu

Autor: PAP • Źródło: PAP27 września 2021 12:15

Szpital tymczasowy w Radomiu jest gotowy do ponownego otwarcia w przyszłym tygodniu. W placówce będzie 56 łóżek covidowych, a dodatkowo także 10 łóżek respiratorowych.

Szpital w Radomiu przygotowuje się na czwartą falę koronawirusa Fot. PAP/Piotr Polak
  • Radomski Szpital Specjalistyczny ponownie otworzy oddział dla zakażonych koronawirusem
  • Szpital tymczasowy - podobnie jak przy trzeciej fali - będzie funkcjonował w nowowybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza
  • Od przyszłego poniedziałku placówka przygotuje 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych
  • Obecnie w radomskiej placówce przebywa 9 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 7 z nich to niezaszczepieni przeciw COVID-19

Radom. Szpital tymczasowy w gotowości

- Prowadzimy rekrutację lekarzy, pielęgniarek i salowych do szpitala tymczasowego. Na ten moment nie ma żadnych problemów z kadrą. Szpital będzie gotowy na 4 października - powiedział Marek Pacyna, dyrektor szpitala, na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Radomia.

Od przyszłego poniedziałku będzie gotowych pierwszych 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych.

- Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy uruchamiać kolejne miejsca. W sumie szpital dysponuje 80 łóżkami dla pacjentów niewymagających leczenia respiratorowego i 20 z podłączeniem do respiratorów - wyjaśnił Pacyna.

Obecnie chorzy na COVID-19 przyjmowani są 26-łóżkowy oddział obserwacyjno-zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana, na którym dla chorych z koronawirusem wydzielono 10 łóżek.

Szczepienia w Polsce. Zakażeni koronawirusem to niezaszczepieni pacjenci

W poniedziałek na oddziale tym przebywało 9 pacjentów, z czego 7 to osoby nieszczepione przeciwko COVID-19.

Szpital tymczasowy, podobnie jak podczas trzeciej fali pandemii, będzie funkcjonował w nowowybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza.

Szpital został otwarty pod koniec marca. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana.

W lipcu, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala została zawieszona. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego szpital ma ponownie ruszyć 4 października.

Czytaj również: Niedzielski: nie będzie restrykcji przy tej liczbie zakażeń

Koronawirus. 27 września. Coraz więcej chorych z COVID-19 w szpitalach

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum