• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Przeciwciała z osocza osób wyleczonych pomogą zainfekowanym koronawirusem?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2020 08:25

Chiński koncern National Biotec Group ogłosił w czwartek (13 lutego), że przeciwciała zwalczające koronawirusa 2019-nCoV wykryte w osoczu osób, które pokonały infekcję wywołaną koronawirusem, mogą skutecznie zwalczać wirusa. Poinformował o tym "South China Morning Post".

Badania kliniczne wykazały, że 12-24 godziny po rozpoczęciu terapii główne markery stanu zapalnego zmniejszyły się znacząco. Fot. Phillip Jeffrey/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Firma twierdzi, że udało jej się przygotować osocze (plazmę) do stosowania w leczeniu klinicznym po "dokładnych testach dotyczących bezpieczeństwa biologicznego". Osocze takie wykorzystano do leczenia 11 pacjentów znajdujących się w stanie krytycznym.

W pierwszej fazie eksperymentalnego leczenia osocze z przeciwciałami zwalczającymi wirusa podano trzem pacjentom w stanie krytycznym 8 lutego. Obecnie osocze podawane jest ponad 10 chorym w stanie krytycznym.

Badania kliniczne wykazały, że 12-24 godziny po rozpoczęciu terapii główne markery stanu zapalnego zmniejszyły się znacząco, zwiększyła się liczba limfocytów, a także poprawiły się takie wskaźniki jak nasycenie krwi tlenem.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum