• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Prezydent Trump: mamy plan powstrzymania koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2020 13:50

Stany Zjednoczone mają gotowy plan powstrzymania epidemii koronawirusa - zapewnił w środę, 22 stycznia w kuluarach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Donald Trump.

FOT. Wikimedia Commons

- Mamy plan i myślimy, że bardzo dobrze sobie poradzimy. Już bardzo dobrze sobie z tym poradziliśmy. CDC (Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób) jest niesamowite. Bardzo profesjonalne... - powiedział amerykański prezydent.

W środę (22 stycznia) ministerstwo zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej poinformowało o śmierci kolejnych trzech osób zarażonych nowego typu koronawirusem. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do dziewięciu. Wszystkie te osoby zmarły w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan i gdzie 1 stycznia odnotowano pierwsze przypadki zarażeń. Liczba zainfekowanych wzrosła do 440.

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty również w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i USA. We wtorek amerykańskie władze sanitarne podały, że zamieszkały w stanie Waszyngton trzydziestokilkuletni mężczyzna, który niedawno przebywał zagranicą, jest pierwszym wykrytym w USA nosicielem nowego niebezpiecznego koronawirusa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum