• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Omikron. Już 193 przypadki zakażenia nowym wariantem w Polsce

Autor: PAP • Źródło: PAP10 stycznia 2022 11:45

Koronawirus w Polsce. W Polsce potwierdzono 193 przypadki zakażenia nowym wariantem - Omikronem. - To wzrost o 7-8 procent w ostatnich siedmiu dniach – powiedział w poniedziałek, 10 stycznia, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Omikron. 193 przypadki zakażenia nowym wariantem w Polsce Fot. Shutterstock
  • Nowy wariant koronawirusa w Polsce: potwierdzono 193 przypadki zakażenia
  • O najnowszych danych epidemicznych mówił w poniedziałek, 10 stycznia, rzecznik Ministerstwa Zdrowia
  • - To wzrost o 7-8 procent w ostatnich siedmiu dniach – powiedział Wojciech Andrusiewicz

Omikron. Już 193 przypadki zakażenia nowym wariantem w Polsce

- Ten siedmio-, ośmioprocentowy udział omikronu pokazuje, jak szybko omikronu w Polsce przybywa. Jeszcze niedawno mówiliśmy o udziale na poziomie jednego procenta, czy też 2,5 proc. W tej chwili sekwencjonujemy w granicach 2 tys. próbek tygodniowo, ale decyzją ministra Adama Niedzielskiego najbliższych 2-3 tygodniach będziemy sekwencjonować w granicach 5 tys. próbek tygodniowo  - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Poinformował, że najwięcej zakażeń omikronem występuje w woj. pomorskim - to 62 zakażenia i w mazowieckim - 53 zakażenia.

- Omikron też jest groźny. Mamy przynajmniej dwa pierwsze przypadki zgonów osób zakażonych nową wersją wirusa - omikronem. Są to dwie osoby z woj. małopolskiego, dwie osoby starsze - w wieku 92 i 85 lat - obaj to mężczyźni, (...) niezaszczepieni - powiedział rzecznik MZ. Zmarli mieli też choroby współistniejące.

- Te osoby mogłyby pewnie żyć, gdyby się zaszczepiły - stwierdził rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum