• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Ogromny wzrost zakażeń. Niedzielski: o ponad 50 proc. więcej niż tydzień temu

Autorzy: PAP; oprac. JPP • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia01 września 2021 11:00

Ogromny wzrost nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak powiedział Adam Niedzielski w środę, 1 września, potwierdzno ponad 350 nowych przypadków zakażenia. - To wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia – poinformował minister zdrowia.

  • Koronawirus w Polsce. Mamy ogromny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem
  • W środę, 1 września, potwierdzono ponad 350 nowych przypadków zakażenia
  • - To wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia – poinformował Adam Niedzielski w RMF FM

Ogromny wzrost zakażeń. Niedzielski: o ponad 50 proc. więcej niż przed tygodniem

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o jego prognozy na temat czwartej fali, odparł, że obecnie nie mamy dużej liczby zakażeń w Polsce, ale są zauważalne regularne wzrosty zakażeń, które utrzymują się na poziomie 20-25 proc. przy porównaniu tydzień do tygodnia.

- Dzisiaj będzie ponad 350 przypadków, co w stosunku do poprzedniego tygodnia oznacza ponad 50-procentowy wzrost, więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami - powiedział Niedzielski.

Sprawdź: Koronawirus. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia z 1 września

Czytaj również: Obostrzenia w Polsce. Od 1 września obowiązuje nowe rozporządzenie covidowe. Jakie zmiany?

Nowa ustawa covidowa na ukończeniu. Restauracje i hotele dla zaszczepionych bez lockdownu

Czwarta fala w Polsce. Jej przebieg zależy od liczby osób zaszczepionych

Podkreślił, że z uwagi na liczbę osób zaszczepionych czwarta fala nie będzie takim obciążeniem dla systemu służby zdrowia jak poprzednie.

- Ci co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje - stwierdził Niedzielski.

- Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów - dodał minister zdrowia.

Dodajmy, że we wtorek, 31 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia raportowało o 285 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. To spory wzrost. Tydzień temu - we wtorek, 24 sierpnia - nowych zakażeń było 233. 

We wtorek najwięcej zakażeń było z województw: mazowieckiego (45), małopolskiego (37), lubelskiego (28), łódzkiego (28), zachodniopomorskiego (20), śląskiego (19), wielkopolskiego (18), podkarpackiego (16), podlaskiego (16), pomorskiego (15), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), kujawsko-pomorskiego (6), opolskiego (5), lubuskiego (2). 

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 888 670 przypadków. Zmarło 75 345 osób z COVID-19. We wtorek, 31 sierpnia, MZ poinformowało o śmierci pięciu osób.

Sprawdź: Czwarta fala jest już w Polsce. Dworczyk: mamy symulacje

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum