• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

NFZ przekaże szpitalom specjalne plakaty z instrukcją postępowania ws. koronawirusa

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2020 12:19

Do końca lutego do szpitali w całej Polsce trafią specjalne plakaty z instrukcją postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem. Z plakatów pacjenci dowiedzą się, co powinni zrobić gdy mają gorączkę, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem oraz przebywali w miejscach, gdzie stwierdzono występowanie koronawirusa. Plakaty będą dystrybuowane przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Fot. PTWP

Akcja informacyjna w szpitalach ma pokazać pacjentom, jak krok po kroku powinni zachować się gdy w ciągu ostatnich 14 dni byli w miejscu, gdzie występuje koronawirus i mają gorączkę, kaszel, duszności oraz problemy z oddychaniem.

Na każdym plakacie (wzór do pobrania poniżej) znajdą się dane kontaktowe do najbliżej stacji sanepidu i oddziału zakaźnego oraz numer bezpłatnej i całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, która również informuje, jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Ponadto na plakacie znajduje się zestaw praktycznych wskazówek, o tym czego należy unikać oraz o czym trzeba pamiętać, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Projekt plakatu powstał przy współpracy dr hab. n. med. Agnieszki Mastalerz-Migas, konsultanta krajowego do spraw medycyny rodzinnej oraz Tomasza Zielińskiego i Marka Twardowskiego, wiceprezesów Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”.

Więcej: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum