• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Monter anten satelitarnych odradzał szczepienia klientom. Cała rodzina z Covid-19 w szpitalu

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP07 października 2021 13:54

Sześcioosobowa rodzina z Włoch zakażona koronawirusem trafiła do szpitala. Szczepienia przeciw Covid-19 odradzał jej... monter anten satelitarnych.

We Włoszech rodzina trafiła do szpitala z koronawirusem. Monter anten satelitarnych odradzał jej szczepienia przeciw Covid-19 (fot. ilustracyjne) Fot. Shutterstock
  • Pięcioro rodzeństwa i sędziwa matka trafili do szpitala z powodu Covid-19
  • Jak informuje włoska prasa, rodzinie szczepienia przeciw Covid-19 odradzał monter anten satelitarnych
  • Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki. Konieczna była intubacja

Szczepienia przeciw Covid-19. Cała rodzina zarażona koronawirusem

Dziennik wydawany w regionie Emilia-Romania poinformował, że hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Wymóg ten dotyczy pracowników ochrony zdrowia.

Jednak według gazety "Corriere Romagna" to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku 60-70 lat i 90-letniej matce, by się nie szczepić.

Doradcą okazał się zaufany monter anten satelitarnych. Podczas rozmowy w trakcie swej pracy przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej, jak rozwija się pandemia koronawirusa i jakie są efekty uboczne szczepionki.

Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się. Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki; konieczna była intubacja.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.

Najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum