• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Małpia ospa w Niemczech. Potwierdzono kolejne zakażenia

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP21 maja 2022 20:11

Małpia ospa. W Niemczech pojawiły się kolejne przypadki zakażeń małpią ospą. Resort zdrowia Berlina potwierdził w sobotę dwa przypadki. Wcześniej portal rbb24 informował o trzech przypadkach w stolicy. Według władz stan pacjentów jest stabilny. Obecnie trwają badania dotyczące osób kontaktowych.

Małpia ospa w Niemczech. Potwierdzono kolejne zakażenia
Kolejne zakażenia małpią ospą w Niemczech. Infekcje potwierdzono w Berlinie Fot. AdobeStock

 

Małpia ospa w Niemczech. Potwierdzono kolejne zakażenia

To, czy jest to łagodniejszy zachodnioafrykański szczep wirusa, czy też wariant środkowoafrykański, który często prowadzi do ciężkich przypadków, zostanie ustalone na podstawie sekwencjonowania - informuje telewizja ARD.

Cytowana przez tę stację senator (minister) ds. zdrowia landu Berlin Ulrike Gote stwierdziła, że nie ma powodów do paniki, ale należy zachować ostrożność, ponieważ wiele wyników badań naukowych na temat tej choroby ma wciąż charakter wstępny.

- Eksperci uważają jednak, że nie musimy obawiać się nowej pandemii. Teraz jednak musimy działać szybko i konsekwentnie, aby wykryć i opanować przypadki zakażeń - oświadczyła Gote.

W piątek w Monachium odnotowano pierwszy przypadek małpiej ospy w Niemczech. Chory jest zakażony łagodniejszą, zachodnioafrykańską odmianą wirusa. 26-letni mężczyzna sam zgłosił się na badania lekarskie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum