• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

MZ: na bezpłatne testy mogą też kierować lekarze prywatni. To nowość

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Twitter04 listopada 2021 07:36

Minister zdrowia przypomina, że na bezpłatne testy na koronawirusa mogą kierować również lekarze prywatni. Taka możliwość istnieje od ubiegłego piątku.

Lekarze prywatni również mogą kierować na bezpłatne testy na koronawirusa Fot. Shutterstock

Minister zdrowia: na bezpłatne testy mogą kierować też lekarze prywatni

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał w mediach społecznościowych, że na bezpłatne testy na koronawirusa mogą kierować również lekarze prywatni.

- Nie unikajmy testowania - to narzędzie ograniczania rozprzestrzeniania się COVID-19 - napisał w środę, 3 listopada, wieczorem na Twitterze.

Narodowy Fundusz Zdrowia za pośrednictwem tego samego kanału precyzuje, że taka możliwość - kierowanie na testy przez prywatne gabinety - jest od niespełna tygodnia.

- Od minionego piątku, decyzją ministra zdrowia, na testy wykrywające koronawirusa mogą kierować również lekarze gabinetów, które nie mają kontraktu z NFZ - informuje Fundusz na TT.

Rekord czwartej fali: największa od wielu miesięcy liczba nowych zakażeń

Dodajmy, że tylko wczoraj w Polsce wykonano 68 383 testy na koronawirusa, w tym 35 798 to zlecenia od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). 

Duża liczba testów przełożyła się zresztą na ogromną liczbę nowych zakażeń. 3 listopada mieliśmy rekord czwartej fali: 10 429 potwierdzonych przypadków zakażenia oraz 124 zgony.

Najwięcej zakażeń było z województwa:

mazowieckiego (2036),
lubelskiego (1761),
podlaskiego (708)

Liczba zakażonych koronawirusem jak raportowało wczoraj Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii w Polsce wzrosła do 3 045 102. Z kolei liczba przypadków śmiertelnych to już 77 145.

Sprawdź: Koronawirus. 3 listopada pękła kolejna granica. Zmarły 124 osoby

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum