• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Łódzkie: legionella w piotrkowskim szpitalu

Autor: epiotrków.pl/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2018 09:29

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wykryto w wodzie pałeczki legionelli powyżej dopuszczalnej normy. Jak poinformował piotrkowski sanepid, szpital podjął niezbędne czynności związane z zakażeniem wody.

Fot. archiwum

Na szpital została nałożona decyzja o doprowadzeniu do redukcji pałeczek legionelli w wodzie ciepłej. Z informacji przekazanych przez dyrektora szpitala, zastosowano termiczną dezynfekcję wody, zakupiono specjalny system Necon, służący do likwidacji legionellozy w wodzie.

Jak poinformowała Wiesława Kozińska, rzecznik prasowy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim, w szpitalu z wody ciepłej zostały wyłączone prysznice, z których nie mogą korzystać pacjenci. Ci leżący mają wykonywaną toaletę wodą przegotowaną.

Jak podaje nieoficjalnie portal epotrków.pl, w szpitalu zostały wstrzymane przyjęcia pacjentów, m.in. na Oddział Gastrologiczny. 2 lutego została pobrana do badań kolejna próbka ciepłej wody, których wyniki będą znane prawdopodobnie w piątek (16 lutego).

Więcej: www.epiotrkow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum