• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Koronawirus. Ponad 45 tys. zakażeń w Wielkiej Brytanii. To rekord

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP18 października 2021 06:54

W niedzielę, 17 października, poinformowano o wykryciu ponad 45 tys. nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii. To jedna z największych liczb od blisko trzech miesięcy.

W Wielkiej Brytanii padł kolejny rekord zakażeń. Fot. Shutterstock
  • W Wielkiej Brytanii, 17 października, wykryto 45 140 zakażeń koronawirusem i potwierdzono 57 zgonów z powodu COVID-19
  • Wynik ten jest zarazem szóstym przypadkiem w minionym tygodniu, z bilansem powyżej 40 tys.
  • Zgodnie ze statystykami, łączny tygodniowy bilans wynosi aż 300 tys. zakażeń, co oznacza o 15 proc. wyższy wskaźnik niż w poprzednim tygodniu

Dramatyczny bilans w Wielkiej Brytanii

To trzeci raz w kończącym się tygodniu, gdy podany bilans nowych zakażeń jest najwyższy od 20 lipca, a także szósty przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni z bilansem powyżej 40 tys. Niedzielna statystyka jest aż o 11,5 tys. wyższa od tej sprzed tygodnia, zaś łączny bilans z ostatnich siedmiu dni - 300 tys. - jest ponad 15 proc. wyższy niż był w poprzednich siedmiu dniach.

Również liczba nowych zgonów z powodu Covid-19 jest wyraźnie większa - o 19 - od tej z zeszłej niedzieli, a łączna statystyka za ostatnie siedem dni - 852 - jest o 8,5 proc. wyższa niż była w poprzednich siedmiu.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 8,45 mln zakażeń, z powodu których zmarły 138 584 osoby. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym.

Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 dostało 49,4 mln osób, a obie - 45,36 mln. Stanowi to odpowiednio 85,9 proc. oraz 78,9 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia. 

Czytaj: Nowe zakażenia w Wielkiej Brytanii to już prawie 40 tysięcy dziennie

Podwójna pandemia na Wyspach

Przypomnijmy, Sky News poinformował o tym, że w Wielkiej Brytanii możliwe jest zagrożenie podwójną epidemią. O wszystkim poinformowała Jenny Harries, dyrektor brytyjskiej agencji rządowej UK Health Security Agency. Dyrektor ostrzegła, że osoby podwójnie zakażone (koronawirusem i grypą) są aż dwukrotnie bardziej narażone na śmierć, niż chorzy na COVID-19.

Przedstawicielka agencji przekazała, że w tym sezonie na Wyspach może krążyć kilka szczepów grypy. Harries podkreślała w rozmowie ze Sky News, że tegoroczny sezon będzie inny niż rok temu, ponieważ koronawirus i grypa będą krążyć po społeczeństwie jednocześnie.

Czytaj: "Podwójna pandemia" w Wielkiej Brytanii. Wirus grypy atakuje

Z obecnych wariantów SARS-CoV-2 zostanie tylko wariant delta?

Japonia szykuje się do szóstej fali pandemii koronawirusa. Potrzeba 42 tys. łóżek

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum