• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Koronawirus. 34-latek zmarł na COVID-19 tuż przed własnym ślubem

Autor: oprac. JKB • Źródło: Polsat News, gazeta.pl, Rynek Zdrowia27 października 2021 13:15

Czwarta fala pandemii rozpędza. W środę 27 października potwierdzono już 8 361 przypadków. O swojej pracy w dobie pandemii na oddziale zakaźnym opowiedziała na antenie Polsat News lekarka ze Starachowic. Mówiła o pacjencie, który zmarł na OCVID-19. - Za trzy dni miał mieć ślub - wspomina.

Wielu pacjentów z COVID-19 umiera w szpitalu. Fot. Shutterstock
  • Resort zdrowia podał w środę 27 października informację o 8 361 nowych przypadkach zakażeń. W związku z postępującą czwartą falą, do funkcjonowania powracają szpitale tymczasowe
  • Dr Katarzyna Bujak z oddziału chorób zakaźnych w szpitalu w Starachowicach, opowiedziała w rozmowie dla Polsat News dramatyczną historię pacjenta chorego na COVID-19
  • - Łzy cisną się na oczy. Wszyscy wiedzieliśmy, że jest na granicy. Mówił, że za trzy dni ma ślub – wyznała doktor na antenie

Śmierć młodego pacjenta na COVID-19

W Polsat News pojawiła się dr Katarzyna Bujak z oddziału chorób zakaźnych szpitala powiatowego w Starachowicach. W czasie rozmowy nie kryła smutku i łez, gdy opowiadała o śmierci 34-letniego pacjenta na COVID-19. Mężczyzna trafił na oddział z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem.

-  Łzy cisną się na oczy. Wszyscy wiedzieliśmy, że jest na granicy. Mówił, że za trzy dni ma ślub... To jest ciężkie. My z tymi pacjentami jesteśmy kilka tygodni. Robimy, co możemy. […] Ci ludzie są świadomi do samego końca, bo ta choroba tak przebiega. To bardzo trudne historie – powiedziała dr Bujak.

Rozmówczyni była także pytana o to, w jaki sposób rozwija się obecnie czwarta fala pandemii w Polsce. Jak powiedziała dr Bujak, wzrost zachorowań przyspieszył, co widać po zapełnieniu oddziału. "W 75-80 proc to pacjenci niezaszczepieni, głównie osoby starsze, ale zdarzają się też młodzi" – dodała na antenie Polsat News.

Czytaj: Koronawirus. W czwartej fali może umrzeć nawet 55 tys. osób w Polsce

Wracają szpitale tymczasowe

Ministerstwo Zdrowia podało do informacji, że w środę 27 października wykryto 8 136 przypadków nowych zakażeń koronawirusem oraz 133 zgony. Stanowi to kolejny rekord odnotowany podczas jesiennej fali pandemii.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń w środę, 27 października rusza Szpital Tymczasowy w Ostrołęce, 2 listopada zostanie uruchomiony Szpital Tymczasowy w Poznaniu, natomiast w najbliższym czasie zostanie otwarty także szpital na Okęciu.

Z kolei podczas konferencji prasowej 26 października szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że prognozy resortu dotyczące liczby zakażeń nie sprawdziły się.

- Nasze pierwotne prognozy wymagają przeszacowania, a dolne przedziały liczby zakażeń na koniec listopada i grudnia będą z całą pewnością bliżej 10 tysięcy niż 7 tysięcy przypadków - mówił szef resortu zdrowia.

 Czytaj: Niedzielski: Musimy przeszacować prognozy. Zakażeń będzie więcej niż przewidywaliśmy

Szułdrzyński: większość Rady Medycznej jest za wprowadzeniem rozwiązań francuskich

Koronawirus. 27 października rekord czwartej fali. Ogromny skok zakażeń i zgonów. Zmarły 133 osoby

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum