• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Koronawirus. 12 listopada. Alert koronawirusowy w czterech regionach

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia12 listopada 2021 10:00

Koronawirus. 12 listopada będzie poniżej 13 tys. nowych zakażeń - powiedział w TVN24, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił jednak, że to raport za dzień wolny. - Było mniej testów, bo było mniej zleceń z POZ, gdyż podstawowa opieka zdrowotna święta nie pracuje - mówił.

Koronawirus. 12 listopada. Alert koronawirusowy w czterech regionach
Koronawirus. 12 listopada. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
  • Koronawirus. 12 listopada będzie poniżej 13 tys. nowych zakażeń - powiedział w TVN24, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz
  • Podkreślił jednak, że to raport za dzień wolny. - Było mniej testów, bo było mniej zleceń z POZ, gdyż podstawowa opieka zdrowotna święta nie pracuje - mówił.
  • Wczoraj zanotowano aż 19 074 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To kolejny rekord czwartej fali. Zmarły 274 osoby
  • Liczba zajętych łóżek covidowych przekroczyła 11 listopada poziom 10 tysięcy

Koronawirus. 12 listopada. Rzecznik MZ: było mniej testów, mniej zleceń z POZ

12 listopada będzie poniżej 13 tys. nowych zakażeń - powiedział w TVN24, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Dzisiaj raportujemy dzień wolny, więc na pewno tych przypadków jest mniej niż w ubiegłym tygodniu. Jest to poniżej 13 tys., więc jest to liczba mniejsza, ale podkreślam wczoraj mieliśmy dzień wolny, mieliśmy święto narodowe. Było mniej testów, bo było mniej zleceń z POZ, gdyż podstawowa opieka zdrowotna święta nie pracuje - mówił rzecznik prasowy MZ.

- Te dane nie oddają rzeczywistości, więc nie powinniśmy się nimi kierować. To co oddaje rzeczywistość, to na pewno te wzrosty obecnie na poziomie mniej więcej 50 proc. tydzień do tygodnia - wskazywał.

Jak dodawał Andrusiewicz prognozy dotyczące szczytu czwartej fali pozostają aktualne: największej liczby zakażeń należy spodziewać się na przełomie listopada i grudnia.

Andrusiewicz: sytuacja zaognia się w czterech regionach

Jednak, jak zastrzegał Lubelszczyzna i Podlasie są już blisko szczytu zakażeń.

- Ponieważ tam te wzrosty są w tej chwili najmniejsze w skali całego kraj, a pamiętamy, że te dwa województwa przodowały. Natomiast na pewno sytuacja zaognia się w takich regionach jak Małopolska, Wielkopolska, Śląsk, woj. opolskie - ostrzegał.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wyliczał również, że minionej doby zmarło w granicach 30 osób. 

- Tutaj też nadmienię, że raportowanie przez szpitale w dni wolne jest opóźnione i należy się spodziewać, że te dane w pełni zaraportowane będą jutro, bądź nawet w poniedziałek - uprzedził. 

Czytaj również: Dwa leki na COVID-19 dopuszczone do obrotu w Europie. To Ronapreve i Regkirona

Wlewami z wody utlenionej i witamin przychodnia leczy nowotwory i choroby oczu. RPP ostrzega

Nowy rekord czwartej fali

W czwartek, 11 listopada resort zdrowia poinformował o 19 074 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. To kolejny rekord czwartej fali pandemii w Polsce. 

Jak raportował resort zmarło 274 chorych na COVID-19.

Według danych MZ z 11 listopada wzrosła liczba zajętych respiratorów. Z 1 587 przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest już 1 006 tych urządzeń.

Sprawdź: Koronawirus. Raport MZ: kolejny rekord liczby zakażeń i zgonów. Zmarły 274 osoby

Polecamy: Nowy zawód medyczny dla pielęgniarek, ratowników i fizjoterapeutów. Będą asystować przy operacjach

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum