×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Wielka Kolejka karetek przed SOR-em. "Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią?"

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, TTOpublikowano: 05 listopada 2021 05:59Zaktualizowano: 05 listopada 2021 06:05

Ogromna kolejka karetek przed SOR-em w Warszawie. - Powstała ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne - czytamy na profilu  "To nie z mojej karetki", który nagłośnił sprawę. - Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią? - pytają komentujący.

Wielka Kolejka karetek przed SOR-em. "Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią?"
Kolejka karetek przed SOR-em w Warszawie Fot. To nie z mojej karetki
  • Kolejka karetek przed SOR-em w Warszawie. Na zdjęciu, które trafiło do mediów społecznościowych widać pięć ambulansów
  • - Kolejka powstała ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne - część z nich została przekształcona w szpitale COVIDowe, cześć dezynfekowała się po wizycie dodatnich pacjentów w SORach - czytamy na profilu "To nie z mojej karetki" na Facebooku
  • Przypomnijmy, że 4 listopada padł kolejny rekord czwartej fali: 15 515 nowych zakażeń i 250 zgonów

Kolejka karetek przed SOR-em. "Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią?"

Kolejkę karetek przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Warszawie widać na zdjęciu, które trafiło do mediów społecznościowych. Fotografię udostępniono na profilu "To nie z mojej karetki" na Facebooku.

- Na zdjęciu widzicie Państwo wczorajszą (czyli ze środy - przyp. red.) kolejkę karetek czekających przed wjazdem do SORu szpitala przy ul. Szaserów. Kolejka powstała ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne - część z nich została przekształcona w szpitale COVIDowe, cześć dezynfekowała się po wizycie dodatnich pacjentów w SORach - czytamy na profilu.

Jak dodają autorzy "dla osób VIP, ze statusem instagramerów, aktorów, celebrytów czy polityków kolejka jest ta sama. Nie ma bocznego wejścia ani przepuszczania na mrugnięcie okiem".

"Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią?"

Zdjęcie oraz kolejkę skomentowało również na Twitterze Porozumienie Chirurgów Skalpel.

- Na zdjęciu widzicie Państwo wczorajszą kolejkę karetek czekających przed wjazdem do SOR-u szpitala przy ul. Szaserów. Kolejka powstała ponieważ warszawskie szpitale są niewydolne. Gdzie jest strategia rządu do walki z pandemią? Wszak to już IV fala, a MZ dalej nieudolne - skomentowali chirurdzy. 

Czwarta fala rozpędza się

Dodajmy, że 4 listopada mamy rekord czwartej fali: minionej doby zmarło 250 osób, natomiast potwierdzono 15 515 nowych zakażeń koronawirusem.

Najwięcej infekcji jest z województw mazowieckiego (3206), lubelskiego (2110), śląskiego (1241).

Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia 4 listopada w szpitalach przebywało  8 595 pacjentów z COVID-19. Zajętych było 713 respiratorów. Jak wylicza resort w systemie jest obecnie - w całym kraju - 13 505 łóżek covidowych oraz 1249 respiratory.

Jednak sytuacja z dostępnością łóżek covidowych w poszczególnych regionach jest różna. Na Mazowszu jest źle, dlatego baza ma zostać powiększona w najbliższym czasie o ponad 970 łóżek na II poziomie zabezpieczenia i ponad 300 w szpitalach tymczasowych.

Czytaj więcej: Mazowiecki Urząd Wojewódzki. "Będzie więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19"

Koronawirus. 4 listopada gwałtowny wzrost zakażeń i zgonów. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum