• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Kielce: oddział ratunkowy zawieszony, pracownicy poddani kwarantannie

Autor: Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2018 18:29

Od czwartku (28 czerwca) Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach na Czarnowie zawiesza działalność. Taką decyzję podjął sztab kryzysowy powołany w placówce w związku z zagrożeniem epidemiologicznym odrą.

Fot. materiały prasowe

27 czerwca 27 pracowników szpitala otrzymało pisemną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach o konieczności natychmiastowego wstrzymania się od wykonywania pracy i poddania się izolacji domowej.

- Osoby te, w ostatnich dniach, miały kontakt z chorą na odrę, dlatego uznano je za podejrzane o zakażenie tym wirusem. Zgodnie z decyzją służb sanitarnych, pielęgniarki i jeden pielęgniarz mają zostać objęte kwarantanną do 7 lipca - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik WS w Kielcach.

Kolejni pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego otrzymali telefoniczną informację o konieczności wstrzymania się od wykonywania pracy i poddania się izolacji domowej. W grupie tej jest kilkudziesięciu pracowników SOR, w tym: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i personel pomocniczy.

Dlatego dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, ze względu na brak możliwości zapewnienia obstawy kadrowej, musi od 7.00 rano, 28 czerwca, do odwołania, zamknąć Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Placówka prosi pacjentów o kierowanie się do innych placówek medycznych zlokalizowanych w mieście i okolicy.

W tym momencie nie jest jeszcze zagrożone funkcjonowanie innych oddziałów, jednak sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum