• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Francja: pięć nowych przypadków koronawirusa, wszyscy są Brytyjczykami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2020 12:40

Pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto we Francji - poinformowała w sobotę (8 lutego) francuska minister zdrowia Agnes Buzyn. Wszyscy zainfekowani to obywatele brytyjscy, w tym gronie jest jedno dziecko.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na terenie Francji wynosi obecnie 11. Fot. Archiwum

Nowe przypadki infekcji Buzyn określiła jako "klaster", czyli zakażenia pochodzące od jednej osoby, którą jest obywatel brytyjski z miejscowości Contamines-Montjoie w Górnej Sabaudii, przebywający jakiś czas temu w Singapurze. Buzyn podkreśliła, że stan całej grupy jest dobry.

- Ta sprawa została nam przekazana ostatniej nocy. Chodzi o obywatela brytyjskiego, który wrócił z Singapuru, gdzie przebywał między 20 a 23 stycznia. Przybył do Francji 24 stycznia na cztery dni - wyjaśniła minister.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na terenie Francji wynosi obecnie 11. Sześć osób, u których wcześniej stwierdzono wirusa, nadal przebywa w szpitalu.

Wcześniej w sobotę chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w całych Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła do 722. Wykryto 3 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że łączna liczba zakażonych wzrosła do 34 546 osób.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi stwierdzono ponad 320 przypadków infekcji oraz dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum