• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Dolnośląskie: liczba zakażonych wirusem A/H1N1 wzrosła do 41

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2016 20:39

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu wynika, że w ciągu ostatnich 4 dni liczba zarażonych wirusem grypy A/H1N1 na Dolnym Śląsku wzrosła z 18 do 41. W samym Wrocławiu leczonych jest 25 chorych.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu wstrzymało przyjęcia pacjentów planowych i odwiedziny u chorych. Fot. Shutterstock

Jak informuje Gazeta Wrocławska, najwięcej, bo dwunastu chorych przebywa w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Pacjenci są leczeni na zamkniętym oddziale szpitalnym. Szpital wstrzymał nie tylko odwiedziny w szpitalu, ale i przyjęcia planowych pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Przyjmowane są tylko osoby w stanie zagrażającym życiu.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przebywa jeden pacjent z podejrzeniem zakażenia wirusem grypy A/H1N1, na razie jednak niepotwierdzonym. Wyniki badań mają być dostępne we wtorek (16 lutego).

W 4. Szpitalu Wojskowym z Polikliniką we Wrocławiu wirus wykryto u kolejnych czterech osób, w sumie hospitalizowanych jest tam siedmiu pacjentów z A/H1N1. W poniedziałek (15 lutego) po południu potwierdzony został także jeden przypadek grypy A/H1N1 w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka na Stabłowicach.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum