• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Chiny: w Wuhan zmarł pierwszy Japończyk na zapalenie płuc, to 19 przypadek...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2020 11:00

W chińskim Wuhan zmarł na zapalenie płuc obywatel Japonii - poinformowało w sobotę (8 lutego) japońskie ministerstwo spraw zagranicznych. To prawdopodobnie pierwszy Japończyk, który zmarł na koronawirusa.

Jak wyjaśnia resort, mężczyzna po 60. roku życia był podejrzewany o zarażenie koronawirusem, ale z powodu trudności w zdiagnozowaniu choroby za przyczynę śmierci uznano ostre wirusowe zapalenie płuc. W związku z tym jest to prawdopodobnie pierwszy Japończyk, który zmarł na rozprzestrzeniającego się na całym świecie nowego groźnego wirusa.

W sobotę także ambasada amerykańska w Pekinie poinformowała, że w Wuhan zmarł na koronawirusa pierwszy obywatel USA.

Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, oświadczyła, że do tej pory w Chinach odnotowano 19 przypadków zakażenia koronawirusem wśród obcokrajowców. Dwie osoby zostały już wypisane ze szpitala, 17 poddanych zostało kwarantannie.

W sobotę chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w całych Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła do 722. Wykryto 3 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że łączna liczba zakażonych wzrosła do 34 546 osób.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum