• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Chiny: w Wuhan zmarł na koronawirusa pierwszy obywatel USA

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2020 07:50

W chińskim Wuhan na koronawirusa zmarł pierwszy obywatel amerykański - poinformowała w sobotę (8 lutego) ambasada USA w Pekinie. Do tej pory w Chinach zdiagnozowano 19 przypadków zakażenia wśród obcokrajowców.

FOT. Wikimedia Commons

"Składamy rodzinie najszczersze kondolencje - oświadczyła służba prasowa ambasady - Ze względu na poszanowanie prywatności rodziny nie udzielamy komentarzy w tej sprawie". Wyjaśnił, że 60-letni Amerykanin zmarł 6 lutego w szpitalu Jinyintan w Wuhan.

Jak poinformowała Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, do tej pory w Chinach odnotowano 19 przypadków zakażenia koronawirusem wśród obcokrajowców. Dwie osoby zostały już wypisane ze szpitala, 17 poddanych zostało kwarantannie.

W sobotę chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w całych Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła do 722. Wykryto 3 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że łączna liczba zakażonych wzrosła do 34 546 osób.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum