• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Chiny: gwałtowny spadek liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2020 08:35

W ciągu minionej doby liczba nowych zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV spadła w Chinach gwałtownie do 394 - podczas gdy jeszcze dobę wcześniej wykryto 1749 nowych zachorowań - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa w ciągu ostatniej doby wyniosła 114.

Duży spadek liczby zachorowań ma związek ze zmianami w diagnozowaniu koronawirusa. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Rzeczpospolita, tak duży spadek liczby zachorowań ma związek ze zmianami w diagnozowaniu koronawirusa. Dotychczas w prowincji Hubei, u osób, u których na zdjęciach rentgenowskich widoczne były objawy zapalenia płuc, ale u których nie przeprowadzono testów na obecność wirusa 2019-nCoV, klasyfikowano jako nosicieli wirusa. Obecnie osób tych nie zalicza się do nosicieli wirusa, jeżeli obecności wirusa w ich organizmie nie potwierdzą dodatkowe testy.

W związku ze zmianami w diagnozowaniu wirusa w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia, liczba nowych przypadków zarażenia się wirusem 2019-nCoV w ciągu doby spadła do 349 - z 1693. To najmniej od 25 stycznia.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum