• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Andrusiewicz: W czwartek 7 października ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem

Autor: oprac. MP • Źródło: Radio Plus/PAP/Rynek Zdrowia07 października 2021 09:35

Jak zdradził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w czwartek 7 października resort zaraportuje o ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce.

Ponad 2000 nowych zakażeń koronawirusa w Polsce raportuje Ministerstwo Zdrowia 7 październikaFot. Shutterstock
  • Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce
  • Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że 7 października resort zaraportuje o ponad 2 tys. nowych przypadków zakażeń
  • - To ponad 60 proc. większy wynik niż jeszcze tydzień temu - podkreśla Andrusiewicz

Koronawirus w Polsce. Ponad 2 tys. zakażeń 7 października. Raport MZ

- Trzeba być przygotowanym, że w czwartek będzie zaraportowanych ponad 2 tys. zakażeń COVID-19 - powiedział w Radio Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Wynik będzie ponad 60 proc. większy niż jeszcze tydzień temu - zaznaczył.

Przypomnijmy, że w środę - 6 października - rzecznik MZ przewidywał, że z końcem miesiąca liczba dziennych zakażeń może przekroczyć 5 tys., a to dopiero będzie początek czwartej fali koronawirusa.

- Na pewno to 5 tys. zakażeń na koniec października to nie będzie finał tej IV fali. Prawdopodobne scenariusze to jest 15-20 tys. zakażeń. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale są oczywiście scenariusze pesymistyczne, w których możemy dojść nawet do 40 tys. zakażeń - wskazał Andrusiewicz.

Rzecznik podkreślił jednocześnie, że głównym wyznacznikiem przy ewentualnym wprowadzaniu nowych obostrzeń będzie liczba zajętych łóżek covidowych. 

- Jeżeli porównamy obecny stan do tego, co się działo jeszcze rok temu w podobnych terminach, to wówczas mieliśmy zajęte 4 tys. łóżek, teraz mamy 2100. Więc na pewno nie poruszamy tą samą drogą co jeszcze rok temu - przyznał - Andrusiewicz.

Ministerstwo będzie też monitorować liczbę zakażeń na 100 tys. mieszkańców w danych regionach oraz wyszczepienia w danych powiatach.

Czytaj więcej: Rzecznik MZ: to liczba zajętych łóżek będzie głównym wyznacznikiem w zakresie obostrzeń

Koronawirus. 6 października. Coraz więcej nowych zakażeń. Na Lubelszczyźnie blisko 400 przypadków

W środę - 6 października Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 2085 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 33 osoby z COVID-19.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 914 962 zakażenia. Zmarły 75 774 osób z COVID-19. 

Czytaj także: "9 powiatów w strefie żółtej, 1 w czerwonej". Co zdecyduje o wprowadzeniu tam obostrzeń?

Wzrost zakażeń koronawirusem. Nasilają się także inne infekcje u dzieci

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum