• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

100 proc. skok zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Wojewoda przestrzega: w przyszłym tygodniu kolejne 100 proc.

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP20 stycznia 2022 17:01

- Sytuacja zaczyna nam się pogarszać. W środę mieliśmy wzrost zakażeń koronawirusem prawie stuprocentowy. W przyszłym tygodniu może to być znów 100 proc. więcej - przestrzega wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

100 proc. skok zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Wojewoda przestrzega: w przyszłym tygodniu kolejne 100 proc.
Na Opolszczyźnie liczba zakażeń koronawirusem w ciągu dnia wzrosła o 100 proc Fot. Shutterstock
  • - W tej chwili mamy już blisko 700 zakażeń, a minął trzeci dzień od ataku wariantu Omikron - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski
  • Liczba zakażeń kornawirusem na Opolszczyźnie w ciągu dnia wzrosła o 100 proc. 
  • Wojewoda przestrzega, że w przyszłym tygodniu liczba zakażeń koronawirusem w regionie może skoczyć z 700 do nawet 1,5 tys.

Na Opolszczyźnie stuprocentowy skok zakażeń w ciągu dnia

Podczas czwartkowej (20 stycznia) konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski przedstawił sytuację epidemiczną w regionie i prognozy na najbliższe dni.

Namawiał wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze tego nie zrobili, by możliwie szybko przyjęli jedną z dostępnych szczepionek przeciwko COVID-19.

"W przyszłym tygodniu zakażeń może być o kolejne 100 procent więcej"

- Bardzo serdecznie państwa o to proszę. Sytuacja zaczyna nam się pogarszać. Dwa dni temu liczba zakażeń w województwie opolskim wynosiła około trzystu. Wczoraj mieliśmy już wzrost prawie stuprocentowy, było to zakażeń około sześciuset. Dzisiaj, z informacji jeszcze niepotwierdzonych, z opolskiego sanepidu, mamy ponad siedemset. To nie jest optymistyczna informacja - przyznał wojewoda.

- Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu tych zakażeń może być znowu o sto procent więcej. Przypomnę, że w szczycie czwartej fali, w okolicach połowy grudnia, w województwie opolskim poziom zakażeń wynosił 1004 zakażenia. W tej chwili mamy już blisko 700, a minął trzeci dzień od ataku wariantu Omikron. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu może być ich nawet 1,2-1,5 tys. - powiedział Kłosowski.

"Ryzyko zgonów wśród niezaszczepionych 60 razy większe"

Wojewoda wraz z towarzyszącym mu dyrektorem opolskiego oddziału NFZ Robertem Brykiem, zachęcał do uczestnictwa w programie szczepień, który będzie zorganizowany w najbliższą sobotę m.in. trzech centrach handlowych w stolicy regionu.

- Wchodzimy już w piątą falę pandemii na poziomie zachorowań na COVID-19 powyżej 30 tys. dziennie. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w populacji niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych jest blisko 60 razy większe - powiedział dyrektor Bryk.

- Zachęcajmy rodzinę i przyjaciół do przyjęcia szczepionki. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za swoich bliskich - powiedział dodał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum