×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpital tymczasowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

OPRAC. JPP • Źródło: RYNEK ZDROWIA, MAT. PRASOWE

Szpital tymczasowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych
Szpital tymczasowy w Opolu Fot. Mat. prasowe

Szpital tymczasowy pilnie zatrudni personel medyczny - przekazali przedstawiciele placówki w Opolu. Potrzeba  anestezjologów, kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii, a także pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych.

Dodano: 04 listopada 2021, 06:00 Aktualizacja: 04 listopada 2021, 06:15
  • W związku z rosnącą liczbą pacjentów z Covid-19 wymagających leczenia szpitalnego zwiększamy liczbę miejsc w Tymczasowym Szpitalu Covid-19 w Opolu - poinformowali 3 listopada przedstawiciele placówki
  • Pilnie dodatkowo zatrudnimy anestezjologów, kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii. Także pielęgniarki anestezjologiczne i ogólne, ratowników i opiekunów medycznych - dodają
  • Od początku działalności szpitala przyjęto tu 816 osób, z czego przez cały październik ok. 100, podczas gdy we wrześniu 34

Szpital tymczasowy pilnie zatrudni personel medyczny 

W związku z rosnącą liczbą pacjentów z Covid-19 wymagających leczenia szpitalnego zwiększamy liczbę miejsc w Tymczasowym Szpitalu Covid-19 w Opolu - poinformowali 3 listopada przedstawiciele placówki.

- Rozwijająca się sytuacja epidemiczna wymusza rozszerzenie działalności szpitala przy ul. Wrocławskiej w celu zapewnienia miejsc do leczenia dla kolejnych chorujących na Covid-19 - wskazuje Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który prowadzi szpital tymczasowy.

Potrzeba lekarzy anestezjologów, kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii, a także pielęgniarek (anestezjologicznych i ogólnych), ratowników i opiekunów medycznych.

 3 listopada w szpitalu było już 70 pacjentów

W środę rano w szpitalu tymczasowym w Opolu - jak wyliczają przedstawiciele placówki -  leczonych było 70 pacjentów, z czego 11 - na odcinku intensywnej terapii. W ostatnich dniach liczba przyjmowanych codziennie wzrosła do niemal 10 osób.

- Leczenia szpitalnego wymagają nie tylko schorowani seniorzy, ale także osoby młode, w wieku 30-40 lat, bez chorób współistniejących. Zdarza się, że niestety, przechodzą oni COVID-19 bardzo ciężko. Mieliśmy też zgony tak młodych osób – mówi dr Marek Piskozub, kierownik Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu.

W październiku w szpitalu hospitalizowano około 100 pacjentów z COVID-19

 Jak dodają medycy większość pacjentów to osoby niezaszczepione. I wyliczają: od początku działalności szpitala tymczasowego przyjęto do niego 816 osób, z czego przez cały październik ok. 100, podczas gdy we wrześniu 34. 

W związku z rozwojem czwartej fali decyzją wojewody opolskiego w szpitalu dla pacjentów najciężej chorujących na Covid-19 udostępniono także cztery stanowiska ECMO.

- To urządzenia, dzięki którym możliwe jest pozaustrojowe utlenowanie krwi i - w przypadku niewydolności płuc - odciążenie tego organu, co pozwala na jego regenerację. To forma protezowania płuc – wyjaśnia dr hab. n. med. Tomasz Czarnik, kierownik Regionalnego Centrum ECMO w Opolu i podaje, że w czasie trzeciej fali z tej terapii ostatniej szansy skorzystało 27 pacjentów chorych na Covid-19, a niemal połowa z nich przeżyła.

Osoby zainteresowane pracą w szpitalu tymczasowym w Opolu mogą - jak wskazują przedstawiciele placówki - aplikować poprzez adres rekrutacja@usk.opole.pl lub kontakt telefoniczny z działem kadr pod numerami (77 54 13 133, 54 13 125) albo z naczelną pielęgniarką pod numerem 695 317 567.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU