×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CHOROBY PŁUC

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpital szuka wolontariuszy na oddziały covidowe. Brakuje rąk do pracy

OPRAC. JKB • Źródło: NOWOŚCI, RYNEK ZDROWIA

Szpital szuka wolontariuszy na oddziały covidowe. Brakuje rąk do pracy
W szpitalu w Toruniu potrzebna jest pomoc wolontariuszy. Fot. Shutterstock

Ze względu na dramatyczny wzrost zakażeń na COVID-19 szpital na Bielanach szuka wolontariuszy do pracy na oddziałach covidowych. Apel dotyczy osób, które już przeszły zakażenie, ale także studentów medycyny po pełnym zaszczepieniu.

Dodano: 31 stycznia 2022, 10:21 Aktualizacja: 31 stycznia 2022, 10:21
  • Szpital szuka wolontariuszy na oddziały covidowe. Brakuje rąk do pracy. - W Toruniu liczba zakażeń na COVID-19 wzrosła w ostatnim czasie aż o 170 proc. – informują "Nowości"
  • W całym regionie brakuje nie tylko łóżek, ale także personelu opiekującego się chorymi na COVID-19. Władze Wojewódzkiego Szpitala zespolonego apelują o pomoc
  • - Zapraszamy wszystkich chętnych do niesienia pomocy chorym, którzy w tym trudnym czasie najbardziej jej potrzebują - poprosiła dyrektor placówki Sylwia Sobczak na łamach "Nowości"

Szpital szuka wolontariuszy na oddziały covidowe

Jak podkreślają "Nowości", w samym Toruniu co czwarty wykonany test potwierdza pozytywny wynik na COVID-19. Z kolei aż 30 proc. zakażonych, którzy trafiają do szpitala, umiera. W ciągu ostatnich dni liczba zakażeń w Toruniu wzrosła o 170 proc., co niebawem przełoży się na liczbę zajętych łóżek.

Co ważne, problemy dotykają także personel medyczny i niemedyczny zajmujący się pacjentami w szpitalach. Na łamach "Nowości" pojawiła się ważna informacja od dyrektor Wojewódzkiego Szpitala zespolonego w Toruniu Sylwii Sobczak.

- Szpital Wojewódzki w Toruniu zapewnił miejsca dla ponad 100 pacjentów zmagających się z tą chorobą, ale konieczność zwiększenia miejsc dla coraz liczniej pojawiających się chorych oznacza także potrzebę zapewnienia odpowiedniej ilości personelu, także niemedycznego, który zapewni odpowiednią opiekę nad pacjentami – wyjaśniła.

Oprócz tego zwróciła się do wszystkich chętnych wolontariuszy o pomoc na oddziałach covidowych - Zapraszamy wszystkich chętnych do niesienia pomocy chorym, którzy w tym trudnym czasie najbardziej jej potrzebują – zaznaczyła.

Do kogo jest skierowany apel?

"Nowości" wyjaśniają, że apel kierownictwa szpitala jest skierowany do mieszkańców Torunia oraz regionu toruńskiego, którzy są ozdrowieńcami. Także studenci medycyny po pełnym zaszczepieniu mogą zostać wolontariuszami.

Osoby, które chcą się zgłosić mogą dzwonić od poniedziałku do piątku do godziny 14:30 na numery: 56 679 35 32 oraz 56 679 30 30. Całodobowo i w weekendy można zgłaszać się za pomocą maila pomoc.covid@wszz.torun.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU