• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rekord zgonów w Wielkiej Brytanii. Tak źle nie było od marca

Autor: PAP • Źródło: PAP03 listopada 2021 06:00

Najwyższą dobową liczbę zgonów odnotowano minionej doby w Wielkiej Brytanii. Zmarło 293 zakażonych. To najwięcej od marca.

Rekord zgonów w Wielkiej Brytanii. Tak źle nie było od marca Fot. Shutterstock
  • Najwyższą dobową liczbę zgonów odnotowano minionej doby w Wielkiej Brytanii. Zmarło 293 zakażonych.
  • To najwięcej od 3 marca. Natomiast najniższa od miesiąca jest liczba nowych zakażeń koronawirusem -  33 865
  • Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 9,13 mln infekcji koronawirusem, z powodu których zmarły 140 964 osoby.

Rekord zgonów w Wielkiej Brytanii. Tak źle nie było od marca

Wprawdzie bilanse przekazywane we wtorki, gdy uzupełniane są niezarejestrowane wcześniej zgony z weekendu, są zwykle najwyższe w tygodniu, ale to trzeci kolejny wtorek z dużym wzrostem w stosunku do poprzedniego. Bieżący bilans jest wyższy o 30 od tego z zeszłego tygodnia i o 70 w porównaniu z tym sprzed dwóch tygodni.

Oznacza to, że jest to wyraźnie najgorszy dobowy bilans w czasie trwającej trzeciej fali pandemii w Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 1131 zgonów z powodu Covid-19, o 15,2 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Natomiast liczba wykrytych zakażeń jest najniższa od 3 października. Również w ujęciu tygodniowym nastąpił wyraźny spadek. W ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto prawie 280,5 tys. zakażeń, czyli o 10,4 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu.

Sprawdź: Nauka zdalna. Ogniska koronawirusa w prawie 1500 szkół i przedszkoli

Ponad 50 mln osób zaszczepionych

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 9,13 mln infekcji koronawirusem, z powodu których zmarły 140 964 osoby. Pod względem liczby wykrytych zakażeń kraj zajmuje czwarte miejsce na świecie, a pod względem zgonów - ósme.

We wtorek podano także, że liczba osób, które otrzymały przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przekroczyła 50 mln, co stanowi 87 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia. Drugą dawkę przyjęło 45,7 mln osób, czyli 79,5 proc. osób powyżej 12 lat, a trzecią, tzw. dawkę przypominającą - 8,36 ml

Jest plan obostrzeń. Rząd zmniejszy limity w sklepach i gastronomii

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum